Czy też zastanawiasz się czy nie nadszedł właśnie najwyższy czas, aby zrobić idealne rodzinne zdjęcie  i uwiecznić ważną dla ciebie chwilę – strzępek wspomnień z twojego życia?

Może szukasz właśnie oryginalnego pomysłu na spersonalizowaną kartkę świąteczną i potrzebujesz wyjątkowego zdjęcia? Profesjonalna sesja rodzinna Kraków – to dobre rozwiązanie 🙂 Chociaż taka forma pamiątki rodzinnej staje się coraz bardziej popularna, jest wciąż niedoceniana przez wiele osób. A szkoda ! Zdjęciowa sesja rodzinna to pamiątka, która będzie trwać i trwać, a kto wie, może będzie nawet przekazywana z pokolenia na pokolenie! Jest tyle powodów aby stworzyć swój własny profesjonalny album rodzinny.

Zdjęciowa sesja rodzinna Kraków – nieszablonowe rozwiązania

Nie ma zbyt wielu innych rzeczy, które mogą być bardziej zabawne i ekscytujące niż planowanie rodzinnej sesji zdjęciowej. Wybiera się stroje, lokalizację, motyw, rekwizyty… wszystkie te drobne szczegóły, które wyróżniają potem twoje rodzinne fotografie. Przygotowanie do sesji to wielkie przeżycie – dzięki doświadczonemu fotografowi będzie również świetną zabawą. Dobre pomysły, które rozwieją trochę dość często występujące motywy na rodzinnych sesjach zdjęciowych leżą tak naprawdę w zasięgu ręki. Poniżej kilka, nieco innych, oryginalnych pomysłów na sesje rodzinną w Krakowie.

Idealne dopasowanie

Nic tak nie urzeka ludzi – w tym Waszych bliskich i znajomych jak widok ubrań dzieci dopasowanych do dorosłej garderoby rodziców. Stworzenie zgranej stylistycznie i kolorystycznie garderoby, symbolicznie podkreśli więzi i zażyłość łączącą członków rodziny i co tu kryć… na dodatek szałowo wygląda! Oczywiście nie możemy tutaj zapomnieć o indywidualności dzieciaków – nie można ich do niczego zmuszać – muszą czuć się bardzo swobodnie w trakcie sesji rodzinnej.

zdjęciowa sesja rodzinna

Naturalność

Może zamiast pozowanych zdjęć postawić na naturalność i pozwolić fotografowi na uwiecznienie wyjątkowych, niewymuszonych i przede wszystkim prawdziwych chwil? Część osób wyjątkowo ceni sobie takie ujęcia – odzwierciedlają realność i naturę, rodzinnych chwil. O tym jak dobrym tłem dla takiej sesji jest Wasz dom w kolejnym paragrafie.

sesja rodzinna kraków

Wyjść lub zostać?

Może zamiast sesji w plenerze lepiej zostać w domu i uwiecznić jedną chwilę z domowej codzienności? Dla wielbicieli sesji w plenerze, wybór nieoczywistego, ale ważnego dla rodziny miejsca też może być dobrą alternatywą od fotografii na tle przyrody i ładnych krajobrazów? Fotografia ma zaskakiwać i skupiać uwagę – wybór dobrego miejsca jest więc kluczem do udanej sesji. Idealnym tłem dla wykonania sesji rodzinnej w luźnej i absolutnie nie stresującej dla dzieci atmosferze będzie właśnie Wasz dom. To tam dzieci czują się w 100% bezpiecznie i fotograf chcący im zrobić zdjęcia będzie ich gościem, a nie kimś kto po ulicy biega jak szalony z aparatem 😉

zdjęciowa sesja rodzinna

Czyste szaleństwo

Nie każda rodzinna sesja musi być poważna. Jeśli rodzina lubi nutkę szaleństwa i posiada wyjątkowe poczucie humoru może poprosić fotografa o sesję „do góry nogami”, albo na trampolinie. Jeśli chodzi o kreatywność to tylko „sky is the limit”. Ogranicza nas tylko wyobraźnia, a mając do pomocy dzieci wiemy, że tutaj może być bardzo wesoło i na pełnej otwartości.

szalona sesja rodzinna kraków

Gdzie wykonać sesję rodzinną w Krakowie

Jak już wspomniałem świetnym miejscem jest Wasz dom lub mieszkanie. Jeśli jednak chcecie aby sesja rodzinna odbyła się w plenerze to bardzo fajnym pomysłem będą parki – najlepiej takie, w których są place zabaw. Bardzo dobrym pomysłem jest też sesja w formie spaceru czyli np zaczynamy na rynku i w trakcie sesji przemieszczamy się w kierunku Wawelu. Po drodze możemy zjeść lody, watę cukrową, świetnie się bawić i robić zdjęcia. Dobrym pomysłem z gatunku bardziej szalonych będzie aqua park. Nic nas nie ogranicza przy wyborze miejsca. Jedyne kryterium jest takie – dzieci muszą się tam czuć dobrze.

sesja rodzinna w Krakowie

Spojrzenie z mini perspektywy

A jeśli któreś ze zdjęć rodziców wykonane by było z perspektywy malucha? Kadr zza szczebelków łóżka dziecięcego na przytulonych rodziców jest wyjątkowy i całkowicie inny od większości typowych portretów. Można również uchwycić całą rodzinę z poziomu czworonożnego przyjaciela? Warto przemyśleć taki motyw i podzielić się nim z  fotografem.

zdjęciowa sesja rodzinna

Wakacyjna sesja zdjęciowa ?

Oczywiście jeśli chcecie sesję zorganizować w nieco bardziej egzotycznych klimatach niż rodzinne miasto to możemy to zrobić ! Planujecie wycieczkę w góry, a może dużo dalej ? To na pewno będzie niesamowicie dobra okazja na rodzinną sesję zdjęciową.

sesja rodzinna fuerteventura

Sesja rodzinna Kraków – jak się do niej przygotować ?

Chociaż zawodowy fotograf ma zazwyczaj swoje sposoby na różne zachowania dzieci podczas sesji zdjęciowej, które nierzadko utrudniają pracę, ważną rolą rodzica jest właściwe przygotowanie dziecka do sesji. To tak naprawdę najważniejsza wskazówka będąca dużym krokiem do udanej sesji rodzinnej. Warto przedstawiać wspólne zdjęcia jako całkiem zabawne wydarzenie, na które będą czekać. Po zakończonej sesji można obiecać dziecku wspólne wyjście na lody lub do kina.

Pozytywna atmosfera na sesji rodzinnej to nastawienie na zabawę !

Oprócz nastawienia psychicznego, ważne jest również zadbanie o aspekty bardzie przyziemne. W dniu zdjęć dzieci powinny być najedzone. Głodne dzieci mogą być bardziej marudne i wykazywać przejawy zniecierpliwienia – grymas niezadowolenia na buzi dziecka nie jest przecież tym co chciałoby się szczególnie uwieczniać, a jeśli już, to z pewnością nie na każdym zdjęciu. Godziny sesji nie powinny tez kolidować z czasem drzemki (jeśli taką posiada).

Pozwólmy dzieciom być dziećmi!

Najczęstszym problemem, jaki zgłaszany jest przez zdecydowanych na sesję rodziców jest obawa o to, że ich dzieci nie będą  chciały współpracować, czego skutkiem będzie zmarnowanie zarówno czasu jak i pieniędzy. Najważniejsze jest jednak zachowanie luzu i zdanie się na profesjonalnego fotografa. Jeśli rodzic jest wesoły i zrelaksowany – dziecku również może udzielić się ten nastrój, w końcu są one najlepszym barometrem emocji otoczenia.  Tak naprawdę, najlepsze zdjęcia wychodzą, gdy pozwala się na pokazanie prawdziwej osobowości maluchów. Priorytetem jest zapewnienie im w dniu rodzinnej sesji zdjęciowej dużo szczęścia i dobrej zabawy.

Sesja rodzinna – zachowaj te najważniejsze wspomnienia

To tylko garść inspiracji, które może zawierać  zdjęciowa sesja rodzinna. Jedno jest pewne – po pierwszym z nieszablonowych projektów, zawsze czuje się niedosyt i pragnie kolejnych zdjęć. Można zapełnić nimi cały rodzinny album i być przykładem dla dalszych pokoleń. Zdjęcia to prawdziwa magia, która z czasem tylko zyskuje na wartości. Sesja zdjęciowa jest ważnym wydarzeniem, ale naprawdę nie warto się nią nadzwyczajnie przejmować. Zazwyczaj już po kilku minutach, cała rodzina “wrzuca na luz” i cieszy się z zapamiętywania wspólnych, wyjątkowych chwil. Wszystko przecież robi się z wzajemnej miłości.

widok na kraków wawel kraków zdjęcia rodzinne sesja rodzinna Kraków zdjęcia rodzinne w Krakowie sesja dla rodziny Kraków sesja rodzinna Kraków rodzinna sesja zdjęciowa Kraków sesja rodzinna Kraków rodzinna sesja zdjęciowa Kraków sesja rodzinna Kraków sesja rodzinna Kraków rodzinna sesja zdjęciowa Kraków rodzinna sesja zdjęciowa Kraków zdjęcia rodzinne w Krakowie zdjęcia rodzinne w Krakowie zdjęciowa sesja rodzinna Kraków blank zdjęciowa sesja rodzinna Kraków blank zdjęciowa sesja rodzinna Kraków sesja dla rodziny sesja tata i dzieci zdjęciowa sesja rodzinna Kraków zdjęciowa sesja rodzinna Kraków blank

ZAMKNIJ MENU