INDYWIDUALNE WARSZTATY DLA FOTOGRAFÓW ŚLUBNYCH

Szymon Olma w ramach WHAT ELSE WORKSHOPS

MASZ ODWAGĘ ZEJŚĆ Z UTARTEJ ŚCIEŻKI ?

INDYWIDUALNIE WARSZTATY DLA FOTOGRAFÓW ŚLUBNYCH / DOPASOWANE TERMINY / KRAKÓW LUB ŚLĄSK / U MNIE LUB U CIEBIE / 10H

warsztaty fotografii ślubnej

 

Dla fotografów, którzy preferują przyswajanie wiedzy w zdecydowanie mniejszym gronie. Mogę Wam zaproponować indywidualne szkolenie w formie około 10h spotkania, które może się odbyć przy moim lub Twoim stanowisku pracy. Zdecydowanie lepszą opcją jest spotkanie u Ciebie ponieważ będziesz znał swoje miejsce, a ja będę mógł Ci pomóc udoskonalić workflow w nim panujący.

Program warsztatów każdorazowo staram się dostosować w 100% do oczekiwań uczestnika lub uczestników ponieważ bardzo lubię realizować warsztaty dla dwóch osób – nie musicie być duetem fotograficznym. Ważne abyście się znali i wiedzę zdobytą na warsztatach wykorzystacie jako bodziec do wzajemnej rywalizacji w drodze do rozwoju.

 

Warsztaty indywidualne częściowo pokrywają się z programem zajęć grupowych ale są rozszerzone o dodatkowe możliwości, których realizacja w większej grupie nie jest możliwa.

 

ELEMENTY WARSZTATÓW, KTÓRE PROWADZĘ W WERSJI GRUPOWEJ ORAZ INDYWIDUALNEJ :

warsztaty fotografii ślubnej

REPORTAŻ :

TREŚĆ /  WIELOPLANOWOŚĆ / KOMUNIKACJA / MUST HAVE vs HISTORIA / DETAL REPORTERSKI / BALANS

OPIS MODUŁU

 

KOMPOZYCJA :

RODZAJE KOMPOZYCJI /LINIE / TRÓJKĄTY / GESTY / KONFLIKTY KADRU / STRUKTURA WIZUALNA / CZYTELNOŚĆ ZDJĘĆ

OPIS MODUŁU

 

ŚWIATŁO W PRAKTYCE :

ŚWIATŁO BŁYSKOWE / ŚWIATŁO CIĄGŁE / ŚWIATŁO ZASTANE / PRZYKŁADY I PRAKTYKA

OPIS MODUŁU

 

O elementach wspólnych z częścią szkoleń grupowych możecie przeczytać tutaj : WARSZTATY FOTOGRAFII ŚLUBNEJ – znajdziecie tam dokładny opis poszczególnych zagadnień, program szkolenia i wszystkie informacje, które mogą być Wam potrzebne.

warsztaty fotografii ślubnej

DODATKOWE ELEMENTY SZKOLEŃ – TYLKO W WERSJI INDYWIDUALNEJ :

EDYCJA :

ELEMENTY WIZUALIZACJI / STOPNIOWANIE WIZUALNE / KONTRAST / PODOBIEŃSTWO / KLUCZ DO UŁOŻENIA HISTORII / RYTM / INTENSYWNOŚĆ

Niesamowicie istotny element warsztatu fotografa ślubnego, który zarazem jest jednym z mniej popularnych w środowisku fotografów elementem workflow. Bardzo często mylony z obróbką zdjęć. Edycja fotografii to sposób ułożenia i prezentacji historii na naszym blogu lub sposób przygotowania zdjęć dla naszych Par. W tej części warsztatów zaczniemy od odrobiny teorii – co robi edycja, co pozwala nam osiągnąć. Omówimy jej najważniejsze składowe : elementy wizualizacji, teorię kontrastu, rytm historii oraz opowiem Wam jak intensywność działa na naszego widza.

Następnie przejdziemy do części praktycznej w trakcie, której będziemy pracować na Waszym materiale. Pokażę Wam na początku najprostsze metody układania zdjęć aby historia była dużo przyjemniejsza i bardziej wciągająca dla ludzkiego oka. Przejdziemy dalej do bardziej zaawansowanych technik pozwalających układać zdjęcia wg rytmu, którym budujemy oraz obniżamy intensywność materiału.  To nauczy Was sposobu budowy historii pod założony wcześniej efekt : melancholijna opowieść, historia pełna dramatyzmu, wyważony reportaż. Będziecie w 100% świadomie konstruować i kreować historię dla Par oraz materiały pod “bloga”.

tort spokojna 15 warszawa

OBRÓBKA :

LIGHTROOM / ALIEN SKIN / OPRACOWANIE PRESETU POD KOLORYSTYKĘ UCZESTNIKA / PRACA NA TWOICH ZDJĘCIACH

Mam zgoła inne podejście do warsztatów obróbkowych – u mnie nie będzie omówienia poszczególnych suwaczków Lightrooma. Będzie to praca na Twoich raw’ach, która pozwoli nam wykreować preset jak najbardziej zbliżony do Twoich wymarzonych kolorów, Twoich oczekiwań, a zarazem taki, który będzie wymagał tylko kosmetycznych zmian aby Twoja praca w Lightroomie przebiegała jak najszybciej i wygodniej.

Wychodzę tutaj z założenia, że jeśli podobają Ci się moje kolory to coś podobnego będziesz chciał/a widzieć u siebie. Dlatego preset zbudujemy pod matrycę Twojego aparatu oraz dopieścimy go pod Twoje oczekiwania w sprawie subtelności barw. Na koniec zaprezentuję Ci kilka sztuczek w programie Alien Skin, które pozwalają uzyskać jeszcze lepszy efekt finalny poprzez redukcję kilku ułomności barwnych Lightrooma.

reportaż ślubny

DLA POCZĄTKUJĄCYCH :

WEJŚCIE NA RYNEK / MARKETING/ UMOWA / PIERWSZE ZLECENIA / ANALIZA PORTFOLIO / PLAN ROZWOJU FOTOGRAFOWANIA / PODSTAWY OBRÓBKI

Część szkolenia przeznaczona tylko dla fotografów całkowicie początkujących – z doświadczeniem maksymalnie kilku ślubów lub dla dopiero planujących wejść w branżę fotografii ślubnej. Tutaj na początku nastawimy się na omówienie strony prawnej – jaką formę działalności wybrać, jak się rozliczać z US, jak przygotować umowę, która będzie zgodna z polskim prawem – dostaniecie wzór umowy. Opowiem Ci o moich pomysłach na Twoje wejście w rynek.

O tym co robić, gdzie się reklamować, jak inwestować aby fundusze włożone w reklamę nie zostały przepalone tylko pozwoliły Ci zrealizować kolejne reportaże dla Par. Przeanalizuję Twoje obecne portfolio dając Ci maksymalną ilość wskazówek o tym jak je ułożyć/zmienić/opracować aby działało lepiej na Twoją korzyść. Na podstawie Twoich zdjęć przygotuję również plan rozwoju fotograficznego czyli co, jak i kiedy poprawiać aby Twój progres był jak najszybszy i najbardziej owocny. Na koniec spędzimy trochę czasu w programie Lightroom gdzie pokażę Ci jak przygotować workflow pod Twoje zdjęcia aby obrabiać szybko i uzyskać wierne i przyjemne barwy.

warsztaty reportaz slubny

DODATKOWE INFORMACJE :

Warsztaty indywidualne prowadzę w dwóch opcjach :

  • jedna osoba
  • dla dwóch osób – bardzo dobrze gdybyście się znali bo to pozwoli Wam na dużo lepszy rozwój po szkoleniu

Program szkolenia ustalamy wspólnie w oparciu o Twoje potrzeby, analizę portfolio i dostępność czasową. Maksymalna ilość modułów, które możemy zmieścić w jednym dniu warsztatów indywidualnych to 3.

fotograf na wesele warszawa

CENA :

wersja dla jednej osoby 1900 zł

wersja dla dwóch osób 2800 zł

podane ceny są cenami netto – istnieje możliwość wystawienia faktury vat0%

warsztaty dla fotografów ślubnych

ZAPISZ SIĘ :

ZAMKNIJ MENU