WARSZTATY FOTOGRAFII ŚLUBNEJ

Szymon Olma + Łukasz Ostrowski w ramach WHAT ELSE WORKSHOPS

 

warsztaty fotografii ślubnej

MASZ ODWAGĘ ZEJŚĆ Z UTARTEJ ŚCIEŻKI ?

16.06.2021  / NAJBLIŻSZA JEDNODNIOWA EDYCJA WARSZTATÓW / KRAKÓW

 

WHAT ELSE IS THERE?

Co jeszcze, czy coś więcej ? Sami zadajemy sobie to pytanie i trafiamy na różne odpowiedzi. Czasem w punkt, czasem trzeba wybrać drogę okrężną. Jest to proces, który nie ma końca – właśnie to jest piękne w fotografii i samorozwoju, że nie ma limitu tego jak dobre oko jesteśmy w stanie wypracować. What Else Workshops, to warsztaty fotografii ślubnej dla fotografów, którzy szukają i chcą od fotografii ślubnej zawsze czegoś więcej. Posiadają reporterskie zacięcie lub chcą je w sobie odkryć. Jeśli nie chcecie tworzyć już tylko ładnych obrazków a zdjęcia, , które mają drugie dno, są inteligentne, wciągające, otwarte to ten dzień będzie dla Was inspiracją i motywacją aby zrobić krok dalej.

warsztaty fotografii ślubnej

DLA KOGO SĄ TE WARSZTATY ?

Są to warsztaty dla fotografów, którzy chcą wyraźnie rozszerzyć zestaw swoich umiejętności fotograficznych, wypracować własny język wizualny, odnaleźć to drugie dno w każdym kadrze i w 100% zrozumieć co tworzy dobre zdjęcie. Program jest przeznaczony dla osób, które “zaprzyjaźniły” się już ze swoim aparatem i obiektywami, mają za sobą już kilka zleceń i parametry techniczne nie są im obce, a chcą iść krok dalej.  Nastawiamy się na połączenie teorii z praktyką tak abyście mogli wynieść maksymalną ilość wiedzy z tego dnia. Każdy z nas przeszedł bardzo długą drogę od momentu kiedy pierwszy raz stanął na ślubnym zleceniu, aż do dnia dzisiejszego.

DOŚWIADCZENIE :

To już ponad 10 lat zbierania doświadczeń. Skupimy się tego dnia na trzech fundamentach fotografii, czyli elementach, które tworzą dobre zdjęcia. Opowiemy i pozwolimy Wam zrozumieć czym jest i jak ugryźć : treść, formę oraz światło. Nie będą to warsztaty motywacyjne mówiące o strefie komfortu. My Wam pokażemy jak się przełamuje wewnętrznie aby zrozumieć czym tak naprawdę jest ta fotografia i jak niesamowicie głęboki to temat.

warsztaty fotografii ślubnej

PROGRAM WARSZTATÓW FOTOGRAFII ŚLUBNEJ :

Dostaniecie od nas konkretną dawkę wiedzy teoretycznej o reportażu, kompozycji oraz świetle błyskowym. Pokażemy Wam również jak to wszystko zastosować w sposób praktyczny i wdrożyć do codziennego zestawu umiejętności. Opowiemy o tym jak fotografować aby rozwój był procesem ciągłym. Jak ćwiczyć oko aby to widzenie fotograficzne rozwijało się z tygodnia na tydzień i pozwalało wejść na nowy poziom. Nie zabraknie ćwiczeń praktycznych z zestawem lamp błyskowych (1-4+) tak abyście mogli w najbardziej przystępny sposób zrozumieć światło. Całość dnia warsztatowego zakończymy poprzez długie,luźne rozmowy, w trakcie których odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania – nawet te najtrudniejsze. To będą warsztaty fotografii ślubnej skupione na tym co będzie Wam naprawdę potrzebne w Waszej pracy.

warsztaty fotografii ślubnej

REPORTAŻ :

TREŚĆ /  WIELOPLANOWOŚĆ / KOMUNIKACJA / MUST HAVE vs HISTORIA / DETAL REPORTERSKI / BALANS

Dzień ślubu od a do z. Czym jest reportaż oraz reportaż ślubny oraz co go różni od dokumentacji. Jak szukać, wymyślać tematy oraz umiejętności wyczekiwania oraz przewidywania sytuacji. Komunikacja z parą młodą oraz interakcja z uczestnikami wesela w sposób pozwalający wejść głębiej i pokazać więcej . Jak znaleźć w tym wszystkim miejsce na zdjęcia must have, portret, detal, a całość reportażu oprzeć na akcji, gestach, wieloplanach oraz zdjęciach wielowątkowych.

Opowiemy Wam o tym czym różni się klasyczny fotoreportaż / reportaż ślubny od trendów w fotografii ślubnej i podążaniu za nimi. Dowiecie się dlaczego tak ważne jest poszukiwanie i pracowanie nad własnym stylem, językiem fotograficznym czyli jak byś sobą i zarabiać na byciu autentycznym. Przekażemy Wam sporo informacji o tym jak się ustawiać w trakcie robienia zdjęć, jakie zalety dają odpowiednie kąty z których fotografujemy. Nie zabraknie wskazówek o budowaniu relacji z uczestnikami wesela tak aby osoby przed naszym obiektywem pozostawały prawdziwe i nie czuły presji czy skrępowania. Nie zabraknie informacji o jednym z trzech fundamentów czyli TREŚCI ZDJĘĆ – co to oznacza, jak ją znajdować, nie powielać, kiedy i co fotografować.

warsztaty fotografii ślubnej

 

KOMPOZYCJA :

RODZAJE KOMPOZYCJI /LINIE / TRÓJKĄTY / GESTY / KONFLIKTY KADRU / STRUKTURA WIZUALNA / CZYTELNOŚĆ ZDJĘĆ

Część, która otworzy Wam oczy na to czym w fotografii jest forma. Opowiemy jak komponować kadry wg różnych form kompozycyjnych – nie spodziewajcie się tutaj wykładu o złotym podziale – idziemy dużo dalej, głębiej i zdecydowanie ciekawiej 🙂 Zaczniemy od podstawowych kompozycji liniowych ale szybko pokażemy Wam jak zrobić krok w przód i nauczyć się komponować obrazy poprzez przekątne. Zwieńczeniem tematu komponowania obrazu będą trójkąty, które są niesamowitą formą kompozycji pozwalającą fotografować wieloplanowo oraz wielowątkowo – różnice między tymi tematami oczywiście Wam opowiemy.

Dowiecie się wielu rzeczy na temat struktury wizualnej w kadrze czyli co i jak robić aby fotografia była “czysta” czyli czytelna dla odbiorcy, który o kompozycji może nie mieć pojęcia, a mimo to odbierze obraz jako coś bardzo dla niego przyjemnego. Poruszymy również temat teorii kolorów czyli co i jak wpływa na ludzki umysł, jakie odczucia potęgują konkretne barwy oraz nauczymy jak ich świadomie używać w kompozycji.

warsztaty fotografii ślubnejwarsztaty fotografii ślubnejwarsztaty fotografii ślubnej

 

 

ŚWIATŁO W PRAKTYCE :

ŚWIATŁO BŁYSKOWE / ŚWIATŁO CIĄGŁE / ŚWIATŁO ZASTANE / PRZYKŁADY I PRAKTYKA

Zaczniemy temat od krótkiego pokazania Wam przykładów użycia jednej, dwóch, trzech, czterech i więcej lamp na zdjęciu. Przejdziemy do praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem większej ilości lamp aby pomóc Wam zrozumieć światło błyskowe. Opowiemy jak łączyć błysk ze światłem zastanym oraz jak wykorzystywać tylko światło zastane lub źródła światła stałego.

Pokażemy Wam nasze sprawdzone metody budowania “setupów” oświetleniowych, które sprawdzą się na każdym weselu – zarówno tym pod chmurką bez grama światła zastanego jak i w mocno oświetlonej sali – wszystko poprzemy przykładami oraz ćwiczeniami praktycznymi. Nauczymy Was rozwiązań na ekstremalnie ciężkie warunki, a finałem będzie wpisanie ulubionego typu światła w Wasz język fotograficznej wypowiedzi.

warsztaty fotografii ślubnejwarsztaty fotografii ślubnejwarsztaty fotografii ślubnej

SAMOROZWÓJ :

POKONYWANIE BARIER WEWNĘTRZNYCH / JAK PODEJŚĆ BARDZO BLISKO / PROJEKTY / ĆWICZENIA

Tutaj Łukasz przedstawi Wam konkretny plan rozwoju i wdrożenia wiedzy, którą usłyszycie podczas warsztatów. Co trzeba zrobić aby stać się lepszym fotografem. Dostaniecie konkretne przykłady gdzie i jak ćwiczyć oko, umiejętność wejścia w ludzi – jak wejść bardzo blisko, jak przełamać swoją barierę strachu aby być “za blisko”.

Pokażemy Wam jak porzucić szablonowość i schemat, który może Was dręczyć. Jak każde zlecenie fotografować z otwartym i świeżym umysłem. Jak finalnie nauczyć się wypełniać kadr aby pojawiła się wspomniana wcześniej wieloplanowość i wielowątkowość. Całość dopełnimy solidną porcją źródeł inspiracji – strony www, albumy, filmy, podcasty.

warsztaty fotografii ślubnej samorozwójwarsztaty fotografii ślubnej

WORKFLOW :

BACKUP/ PHOTOMECHANIC / SYNCHRONIZACJA / SELEKCJA / BEZPIECZEŃSWO / MATERIAŁ WŁAŚCIWY

Pokażemy Wam całą drogę od zgrania kart z aparatów, ich synchronizację aby aparaty były zgodne co do sekundy przez backup danych i finalną selekcję materiału. Cały proces przygotowania zdjęć zanim materiał trafi do finalnej obróbki.

 

OBRÓBKA MATERIAŁU :

LIGHTROOM / ALIEN SKIN

Stworzymy od podstaw preset, który będzie dla Was bazą wyjściową do obróbki każdego całego materiału od a do z. Pokażemy Wam jakich pędzli używamy w celu korekt lokalnych. Nauczymy Was przeprowadzać ten proces bardzo szybko. Na koniec pokażemy w jakim celu używamy ASE i dlaczego nie umiemy bez niego żyć 🙂

 

PO GODZINACH :

ROZMOWY / PIWO / SZAMA / OTWIERAMY SIĘ NA KAŻDE PYTANIE

Już po części warsztatowej czyli po około 10-12h siądziemy nie jako prowadzący i uczestnicy ale razem jako fotografowie i pogadamy na każdy temat, który będzie Was interesował lub nurtował. Nie będzie tematów tabu. Odpowiemy na każde nawet najtrudniejsze pytanie – oczywiście jeśli będziemy znać odpowiedź 😉 Postaramy się każdemu z Was doradzić co zrobić aby jak najszybciej nastąpił ten milowy krok w fotografii ślubnej. Liczymy na miłą atmosferę przy smacznym jedzeniu i kilku “łykach” piwa 🙂

warsztaty fotografii ślubnej

 

CO, GDZIE, KIEDY?

Najbliższe edycje :

Warsztaty fotografii ślubnej w Krakowie :

  • 16.06.2021

warsztaty fotografii ślubnej

CENA :

Koszt warsztatów fotografii ślubnej to 1600 zł brutto.

W tej cenie otrzymacie od nas przepełniony wiedzą dzień w niewielkiej grupie – maksymalnie 15 osób, obiad, wieczorne posiedzenie w trakcie, którego odpowiemy na każde pytanie. Aby zarezerwować termin wyślijcie formularz zamieszczony poniżej. Wystawiamy FV. Do potwierdzenia rezerwacji wymagamy wpłaty całej kwoty.

warsztaty fotografii ślubnejwarsztaty fotografii ślubnejwarsztaty fotografii ślubnejwarsztaty fotografii ślubnej

REJESTRACJA :

 

ZAMKNIJ MENU