Nietypowe wesele w Willa Tadeusz

Dziś będzie inaczej. Po pierwsze zobaczycie nowoczesne podejście do wesel zorganizowane w przedwojennym pensjonacie. Po drugie będziecie świadkami ceremonii w plenerze, ale przy kamiennym basenie. I po trzecie – poznacie prawdziwą miłość – i taką co krąży w powietrzu, i taką neonową.

Wystarczy, że dacie się namówić na obejrzenie reportażu z jednego z najbardziej klimatycznych miejsc, w których miałem okazję fotografować. Zróbcie sobie kawę, yerbę czy inną mate i odpalajcie klatki z wesela w Willi Tadeusz w Lanckoronie. Start!

Willa Tadeusz – topowe miejsce na organizację wesela w Małopolsce

Jeśli ktoś jest takim dinozaurem w świecie ślubów jak ja, to zna Willę Tadeusz przynajmniej z opowiadań, innych reportaży i zazdrości, bo jeszcze jakimś cudem tam się nie było. Dokładnie tak było ze mną. Jakoś nie dane mi było przez długi czas przyjechać do tego miejsca. Nie muszę więc mówić, że Ola i Michał sprawili, że nareszcie i ja mogłem gościć tu na reportażu ślubnym.

Willa Tadeusz położona jest w okolicach Góry Lanckorońskiej. Dojeżdża się do pensjonatu wąską, asfaltową drogą pośród zieleni. Każdy kilometr drogi oddala nas trochę od XXI wieku i przybliża do atmosfery przedwojennych klimatów Willi. Trochę czujesz, że zostawiasz ten cały zgiełk i wjeżdżasz w inne czasy, takie bez pośpiechu i wyścigu szczurów. Może właśnie autentyczność tego miejsca sprawia, że jest ono magiczne i trudno szukać drugiego z takim klimatem. Wesele tutaj z pewnością przenika taką właśnie niespieszną atmosferą.

Drewniana, prawie stuletnia willa robi wrażenie, podobnie jak kamienny basen z wodą w kolorze szafiru. Znajdziecie wiele rodzinnych pamiątek, skrzypiącą podłogę i zabytkowe meble wewnątrz tego wyjątkowego pensjonatu. Prowadzą go właściciele, których przodkowie założyli to miejsce. Nadal goście śpią w pokojach, w których odpoczywali sławni aktorzy, poeci czy politycy z różnych okresów historii.

W takim klimacie, pełnym rodzinnych pamiątek, gąszczu zieleni i zapachu domowego ciasta, przyszło mi towarzyszyć na ślubie Oli i Michała.

Prawdziwe slow wedding w przedwojennej Willi Tadeusz

Od najwcześniejszych chwil tego wesela wiedziałem, że będzie to typowe slow wedding. Gdybyście mogli osobiście poznać Olę i Michała wiedzielibyście, że oni nie dadzą się stresowi. Oboje są bardzo żywiołowi, szaleni, pełni entuzjazmu. Do wesela podchodzili z oddaniem, ale bez zadręczania się i nerwów. To było czuć.

Przygotowania odbywały się w bardzo wesołej atmosferze. Lubię taki lekki rozgardiasz, pełno ludzi i mnóstwo spraw, które wtedy się dzieją. Być w środku takiej akcji to dla reportażysty prawdziwa gratka. Jeśli do tego macie za tło klimatyczne pokoje Willi Tadeusz, tarasy z widokami na pobliską naturę i mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi – to nic, tylko fotografować, fotografować, fotografować…

Klimat luźnego niespiesznego wesela w Willa Tadeusz odnajdziecie w każdej minucie tego reportażu. Ktoś się szykuje, ktoś gra w badminton,a a ktoś inny pije zimne piwo, chłodzone w kolorowym jednorożcowym pontonie. Nawet deszcz nie był w stanie ostudzić tej energii – gdy spadł, goście nadal dawali czadu na parkiecie.

Otoczenie Willi nadaje się idealnie na odpoczynek pod chmurką. Sierpniowe popołudnie sprzyjało rozmowom na zewnątrz, w przygotowanych strefach chilloutowych. Goście w pełni oddawali się celebracji tego przyjęcia. Mam stąd kilka swoich ulubionych wieloplanowych klatek, na które zawsze poluję. U Oli i Michała miałem na co polować ;).

Ślub w plenerze w Willi Tadeusz

Chciałbym jeszcze wspomnieć o ślubie w plenerze na terenie Willi Tadeusz. Otoczenie pensjonatu pozwala na stworzenie niebanalnego tła dla ceremonii. U Oli i Michała były to kamienne przedwojenne schody i gęsta zieleń z paprocią na czele. Wystarczyło tylko delikatnie zaznaczyć miejsce ślubu, by uzyskać zachwycający efekt.

Muszę Wam przyznać, że Willa Tadeusz zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Z przyjemnością wrócę tam jeszcze na ślub, przyjęcie czy chociażby sesję. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie znacie tego miejsca, to chociaż wpadnijcie obejrzeć moje klatki z reportażu u Oli i Michała. Zobaczcie, jak to otoczenie wpłynęło na atmosferę tego dnia. Jeżeli planujecie organizację wesela w stylu slow – Willa Tadeusz powinna znaleźć się na czele miejsc do tego stworzonych!

 

wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeuszwesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeuszwesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz wesele willa tadeusz

KOMENTARZE

Pięknie zdjęcia, boskie kolory i ta energia!!! 🙂 Aż żałuje, że mnie tam nie było 😉

Ładne zdjęcia pełne energii. Widać, że wszystko się pięknie ułożyło. Te zdjęcia budzą pozytywne emocje, widać dużo uśmiechu i emocji. Czuć zaufanie w powietrzu.

Szyk, styl i elegancja. Świetny materiał… jak zawsze 🙂

Elegancki reportaż, świetnie załapane w kadry!

jak zawsze dobra robota super reportaż pozdrawiam

Najfajniejsze repo z Willi Tadeusz jakie widziałem! Świetna robota!

Znakomite dzieło, jak zawsze 🙂

Piękne kolory, super reportaż!

Lovely ideas and I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article and I am hoping the same best work from you in the future as well.

Ultrareporterski materiał! Brawo! PS. Kadr z “przenośną lodówką” wymiata 😉

Jeden z lepszych reportaży ślubnych, jakie ostatnio miałem okazje oglądać. Jak to do niedawna powiadała młodzież : Mega Sztos : )

Szymon, skąd Ty bierzesz te venue? Ale zdjęcia tez ładne, haha 😀

Reportażowe cudowności 🙂

Kolejna świetna sesja. Mistrz obiektywu

Reporterski Majstersztyk. Wybiorę się w końcu na warsztaty. Napewno

Świetne! Reportaż płynie jak muzyka. I wszystko tu jest. Hard rock i smooth jazz. I nawet piosenka patriotyczna (Piłsudski :)). Brawa!

Gęste kadry, może nawet “tłuste” niczym bity u Fisza:)

Uczta dla oka!

Ułaaaa! Świeżo, z oddechem, wybitnie mi się podoba <3 to miejsce zmusza każdego chyba do trochę innego spojrzenia 😉 Dla mnie jeden z Twoich najlepszych reportaży jak dla mnie możesz fotografować nawet komary i tak będzie ciekawie 😀

Świetne miejsce z mega atmosferą i obsługą. Willa jest dobrze “schowana” i to dodaje jej uroku. Zdjęcia świetnie uchwycone. W punkt 🙂

Bardzo fajny, lekki materiał. Jest moc 🙂

Świetnie się to ogląda, jak zwykle zresztą:-)

Jak zawsze świetna robota. Zdjęcia wieloplanowe, materiał energiczny – świetnie się ogląda.

Jak zwykle KOSMOS 🙂 Świetnie się oglądało!

DODAJ KOMENTARZ

ZAMKNIJ MENU