Podsumowanie roku 2019

Wesele z klasą czy wesele na pełnym luzie?

Zapraszam Was na fotograficzne podsumowanie mojego roku 2019. Znajdziecie tutaj tylko ułamek zdjęć ślubnych, które zrobiłem w poprzednim roku. Wybrałem dla Was 132 kadry z  prawie 20000, które trafiły w ręce Par z którymi miałem ogromną przyjemność współpracować w trakcie 2019 roku. Znajdziecie tutaj zdjęcia z wesela z klasą, rustykalnych klimatów ślubnych, eleganckich wesel oraz przyjęć weselnych na pełnym luzie.

Podsumowanie roku 2019

To co przede wszystkim tutaj chciałem pokazać to ludzie. Nie detale ślubne, które nie piszą swojej historii. To człowiek i jego relacja. To uczucia, emocje, gesty i słowa zamknięte w tych kadrach. Mam nadzieję, że zagłębicie się w te obrazki żeby wyłapać nie raz małe szczegóły, które poruszyły mnie na tyle aby właśnie to zdjęcie trafiło tutaj – do zestawienia ulubionych zdjęć z roku 2019. Czy są to najlepsze zdjęcia ślubne jakie zrobiłem w tym roku? Powiem uczciwie, że na 100% nie 🙂 Są to bardzo subiektywne wybory, które z pewnych powodów lubię. Dla mnie za każdym zdjęciem kryje się coś więcej – moja relacja z Parami z tymi chwilami spędzonymi w gronie świetnych ludzi, czasem miłe wspomnienie – bardzo subiektywne sprawy.

W takim razie wesele z klasą czy wesele na luzie – co wolę?

Jak się pewnie już domyślacie odpowiedź może być tylko jedna – nie ma to dla mnie znaczenia. Bo zarówno na bardzo eleganckim weselu jak i na weselu w stodole skupię się na relacjach międzyludzkich. Wybór lokalu na wesele z klasą czy miejsca na wesele boho jest tylko tłem ale w mojej fotografii istotni są ludzie.

Dokumentalna fotografia ślubna

Będę zdjęciami opowiadał o tych ważnych i tych mało istotnych więziach i zależnościach międzyludzkich. Moje zdjęcia to dokumentalna fotografia ślubna. Skupienie się na ludziach bo o to w tym wszystkich chodzi. Mam nadzieję, że oglądając te kadry miło spędzicie czas. Przygotowałem dla Was opcję slideshow’u (na górze strony) lub dla osób, które wolą oglądać każde zdjęcie pojedynczo oczywiście też jest opcja standardowego bloga pod tekstem.

Co nowego ?

Na pewno na blogu pojawi się jeszcze dużo materiałów z roku 2019. Na razie pojawiła się tylko jedna historia z Willi Tadeusz w Lanckoronie. Pokażę Wam jeszcze dużo! 😉 W rok 2020 wchodzę z pewną zmianą. W mojej torbie zagościł aparat na literę S z literką 9;) Czy zmieniam system – NIE pozostaję wierny aparatom Fujifilm, a Sony a9 to po prostu powiększająca się rodzina i nowe fotograficzne możliwości.

Co dalej ?

Nie pojawi się tutaj porównanie Fuji z Sony bo to aparaty absolutnie inne, które w mojej opinii genialnie się uzupełniają i dają mi zupełnie inne możliwości. Na pewno pojawi się tutaj jeszcze przed sezonem masa nowych reportaży ślubnych. Będzie też informacja o warsztatach reportażu ślubnego, o które tak wielu z Was pyta – na prawdę niedługo postaram się już podać konkretne daty. Tak, że “stay tuned” 😉

 

Nie przedłużając zapraszam na pokaz slide’ów lub na wpis poniżej.

 

wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą wesele z klasą

 

KOMENTARZE

Piękne jest to podsumowanie z 2019. Pozdrawiam.

Niesamowite ujęcia. W każdym widać zmysłowość, technikę i świetny pomysł. Gratuluję!

Sztos to mało powiedziane! Kawał dobrego reportażu! A te kolory…! Genialne!

Widać po świetnych kadrach że rok był udany. Gratulacje

Kawał dobrej roboty, miło się oglądało

Przyjemnie się to ogląda. Lubię twoje klatki i kolory.
Długa droga przede mną, by tak pracować ze zdjęciami. Szacun i sztos materiały.

Uwielbiam, za zróżnicowanie, za to, że każde zdjęcie jest o czymś a wieloplany nieprzegadane

Super podsumowanie, oglądanie sprawią ogromną przyjemność aż nie chce się przestać oglądać! Oby tak dalej. Wspaniałe ujęcia!

Czysta przyjemność oglądać takie zdjęcia – widać że rok był mega intensywny !

Panie Olma no piękne podsumowanie! klatki na wysokim poziomie! 🙂 chcialo by sie więcej! pozdrawiam!

Wzór do którego będę pewno dążył latami.. może kiedyś uda mi się osiągnąć taki poziom.

Jak zwykle jestem pod wrażeniem Twojego poczucia estetyki połączonego z reporterskim zacięciem. Dużo dostrzegasz i szybko reagujesz. Widać, że rok był udany. Gratulacje !!!

Świetny rok Szymon! Świetne reporterskie zdjęcia! Sztos!

To był bardzo dobry rok! Świetne podsumowanie!

Piękne klatki! Widać świetne, reportersko wyszkolone oko i wyczucie kadru przyjemne dla oka.

Dzięki, cieszę się, że się spodobało 🙂

Szymon rewelacyjne zestawienie, miałeś udany rok, więc trzymam kciuki za kolejne 🙂 Gratulację !!

UWIELBIAM! Jestem Twoją fanką! To są najlepsze zdjęcia w Polsce!

Wymiatasz! Repo takie że szczękę zbieram z podłogi. Gratulacje i życzę w nowym roku dalszego rozwoju.

Dzięki ! Super, że się spodobało.

Świetne podsumowani, świetny rok. Gratuluję kadrów!

Fantastyczne podsumowanie! Pełen emocji i ekspresji – dobry rok! Oby kolejne były równie wspaniałe 🙂

Nie mogło być inaczej 😉

Zobaczone z zapartym tchem, to był świetny rok!

DODAJ KOMENTARZ

ZAMKNIJ MENU