Jak sądzicie – czy Warszawa to dobre miejsce na zdjęcia ślubne? Dla mnie tak, bo stolica może oczarować, zachwycić i sprawić, że będzie się do niej chciało wracać także i spoglądając na fotografie w albumie.

Fotografia Ślubna Warszawa – to idealne miasto na niesamowite wesele.

tort spokojna 15 warszawa

Stolicę sam cenię za to, że jest różnorodna, czasem niejednorodna, ale ciekawa, wielkomiejska, chociaż bywa i zaciszna. To idealne miejsce dla par młodych na miejskie zdjęcia ślubne, które tylko Warszawa może im dać w takim wyjątkowym stylu. A dokładniej – w wielu stylach. Gdzie zatem zaplanować sesję zapraszając swojego fotografa na ślubne zdjęcia do Warszawy? Poniżej przygotowałem dla kilka podpowiedzi.

Gdzie wykonać zdjęcia ślubne w Warszawie?

I tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Stolica jest pełna miejsc, w których warto zrobić plener ślubny czy narzeczeński. Zdjęcia trzeba więc wykonać w miejscach dopasowanych do par młodych. Jakie miejsca proponuję jako fotograf ślubny na plenery z nowożeńcami w Warszawie?

Osobiście polecam różne opcje – albo przechadzkę po Starówce i spacer ulicami, pośród przedwojennych kamienic. Albo alternatywę – Pragę z jej autentycznym klimatem, z miejscami pełnymi starych obdrapanych murów, sklepów z szyldami sprzed 50 lat i dla kontrastu – z nowoczesnymi loftami pełnymi hipsterkich zaułków.

Warszawa to także Wisła, pełna plaż, mostów, malowniczych widoków na Stare Miasto czy Pragę. I Warszawa pełna nowoczesnych drapaczy chmur, które nadadzą klimatu co najmniej jakbyśmy zdjęcia ślubne zrobili na Manhattanie.

Do tego doliczmy parki, kawiarnie w klimatach z całego świata, mnóstwo zabytkowych budynków o różnorodnej architekturze porozrzucanych po całej stolicy, liczne murale, które mogą stanowić ciekawe tło, metro, witryny sklepowe, biurowce, mosty, tereny pofabryczne, etc. Nic, tylko wybierać 🙂

fotografia ślubna warszawa

Jak fotograf ślubny powinien zorganizować plener w Warszawie?

Przede wszystkim trzeba poznać samą parę i jej oczekiwania. Dlatego tak ważne jest, by dokładnie ustalić miejsca, w których będzie się robić zdjęcia. Przecież zupełnie inaczej zaplanują plener rodowici mieszkańcy Warszawy, którzy pewnie będą chcieli poszukać mniej oczywistych miejsc niż Ci, którzy przyjechali do stolicy właśnie po to, by zrobić tu zdjęcia z warszawskimi symbolami. Wybierając swojego fotografa na ślub nie musi być on z Warszawy – jedynie ważne, by czuł klimat i dopasował go do oczekiwań nowożeńców.

Fotografia Ślubna Warszawa – emocjonalne podejście do ludzi i ich historii

W obu przypadkach wiadomo, że najważniejsza jest para młoda i to, by wydobyć z niej emocje, ale będę podkreślać też, że ważne do tego jest tło. Dlatego trzeba ustalić, czy para będzie się dobrze czuła w ruchliwej części miasta, pełnej ludzi, czy raczej w zacisznych (o ile to możliwe) miejscach. Sam nie raz zauważyłem, że są pary, które potrzebują spokojnej okolicy, by móc się otworzyć przede mną. A mam takie, które staną na środku miasta i pomimo tłumu gapiów będą widzieć tylko siebie.

fotografia ślubna warszawa

Czy warto ciągnąc fotografa na ślub i zdjęcia plenerowe do Warszawy?

Pytanie zadaję przewrotnie – oczywiście, że tak. Warszawa to miejsce, które oferuje taką różnorodność, że z pewnością każdy odnajdzie tam swoje klimaty. Fotografia ślubna lubi emocje, a Warszawa – takich dostarcza. I nieważne, czy organizujemy tu swój ślub czy tylko plener – w obu przypadkach możemy liczyć na to, że fotograf ślubny znajdzie w Warszawie mnóstwo miejsc do organizacji sesji.

Ale trzeba też pamiętać, że są takie, w których zapłacimy za fotografowanie, jak np. na Dziedzińcu Politechniki Warszawskiej czy na słynnych krętych schodach w praskiej kamienicy przy ul. Kłopotowskiego róg Targowej. Ale za to Łazienki Królewskie, Park Wilanowski czy nadwiślańskie plaże są bezpłatne i nic nie kosztuje zrobienie tu zdjęć ślubnych, a Warszawa oferuje więcej takich darmowych miejscówek. Ustalając listę miejsc na fotografię ślubną w Stolicy warto o tym pamiętać.

fotograf na wesele warszawa

Komu spodoba się fotografia ślubna i plenerowa w Warszawie?

Stolica oferuje tak wiele miejsc, że łatwo dopasować plener do oczekiwań wielu par. I chyba w żadnym innym mieście nie znajdziemy tak różnorodnych plenerów. A fotografia ślubna lubi różnorodność, dlatego Warszawa spodoba się tym, którzy tego właśnie szukają. To kopalnia inspiracji na zdjęcia ślubne. A to, w jakim stylu będzie sesja zależy oczywiście od pary i ich preferencji. I od fotografa ślubnego, który znajdzie w Warszawie miejsca odpowiednie dla swojej pary. A jest w czym wybierać.

Stolica oferuje miejsca w klimacie industrialnym, wielkomiejskim na dachu wieżowca, czy można zrobić klasyczny plener w Łazienkach Królewskich. Sam osobiście lubię też trochę spontaniczności w takich miejskich zdjęciach ślubnych, dlatego warto znaleźć kilka miejscówek, ale pozwolić sobie też na spontaniczność. Czasem warto wejść do jakiejś kamienicy, zajrzeć na podwórko czy wejść do kawiarni w poszukiwaniu czegoś innego. Dzięki temu oprócz typowych zdjęć w znanych lokalizacjach możemy znaleźć prawdziwe perełki.

Fotograf jadąc na ślub czy plener do Warszawy z pewnością może liczyć na to, że znajdzie wspaniałe tło dla dziejących się pierwszoplanowych wydarzeń.

światło taniec na weselu

ZAMKNIJ MENU